Terapia Rehabilitacja Grzegorz Kania Rzeszów


USZKODZENIE WIĘZADEŁ (ACL, MCL, PCL, LCL) konsultacje po urazie, ustalenie schematu postępowania terapeutycznego w oparciu o diagnostykę lekarską, badanie kliniczne, diagnostykę obrazową. Pomoc w doborze zaopatrzenia ortopedycznego. Nauka poruszania się o kulach. Zabiegi zmniejszające ból, usuwające obrzęk.Praca nad przygotowaniem kończyny do uruchomienia.

Uruchomienie kończyny, odstawienie kul łokciowych.

Przygotowanie kończyny do zabiegu rekonstrukcji(w zależności od kwalifikacji przeprowadzonej przez lekarza)wzmacnianie mięśni, przywrócenie zakresów ruchu.

Stosowane techniki:ćwiczenia czynne, ćwiczenia bierne, ćwiczenia w odciążeniu, drenaż limfatyczny, mobilizacje, oscylacje, ślizgi stawowe

Rekonstrukcja ACL

Rehabilitacja po rekonstrukcji - indywidualny program terapeutyczny dopasowany do potrzeb i możliwości pacjenta.

 

 

USZKODZENIE ŁĄKOTKI – postępowanie terapeutyczne polegające na zmniejszeniu bólu uszkodzonej struktury i przywróceniu jej funkcji. Rehabilitacja przeprowadzana jest zarówno przed jak i po zabiegu chirurgicznym. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę fizjoterapeutyczną oraz stosujemy odpowiedni indywidualny program ustalany wraz z lekarzem prowadzącym.

 

 

 

ZESPÓŁ PRZYPARCIA BOCZNEGO RZEPKI - ćwiczenia polegające na wzmocnieniu odpowiednich mięśni przywracających równowagę w stawie, mobilizacji rzepki, korekcyjnym ustawieniu rzepki(taping), rozluźnieniu pasma biodrowo piszczelowego.

 


 

CHONDROMALACJA RZEPKI – zabiegi mające na celu odciążenie stawu kolanowego, zmniejszenie bólu, redukcję obrzęku i przyspieszenie gojenia.

TECHNIKI:

fizykoterapia

taping

terapia manualna